+902126232140
+902126232143 (FAX)

Hakkımızda

Kurucumuz : Cumhur ORUÇ ( 1931 – 2013 )

Soğutma piyasasının Tarlabaşı’nda ustalar eliyle döndüğü henüz şirketlerin kurulmadığı dönemlerde kendine has üslup ve tarzıyla ama kesinlikle titizliğiyle iş yapan kurucu Ustamız Cumhur Oruç’u saygı ve sevgi ile anıyoruz. Firmamız 1980 yılında soğutma sektöründe, soğutucu grup imalatı ve taahhüt konusunda faaliyet göstermeye başlamıştır. Zamanla ağırlıklı olarak süpermarketlere merkezi soğutma sistemleri kurulumu konusunda hizmet vermiş ve bu alanda uzmanlaşmıştır. Ülkemizin önde gelen süpermarket zincirlerine uzman Teknik Servis Personelimiz aracılığıyla Servis – Bakım hizmetleri verilmektedir. 2004 yılından itibaren market ve gıda sektöründe soğutma ve elektrik konularında,şirket merkezimizde yaklaşık 500 çeşit soğutma ve elektrik yedek parça hazır stoğu, konusunda uzman olan mühendis, tekniker ve teknisyenlerden oluşan 25 kişilik ekip ve 20adet servis aracımızla birlikte halen(2020) , İstanbul ve Trakya bölgesi için soğutma ve elektrik alanında, komple periyodik bakım ve 7/24 kesintisiz servis hizmeti vermekteyiz. Ayrıca Anadolu’nun diğer bölgeleri için de anlaşmalı servislerimiz bulunmaktadır. Son yıllarda elektrik ve soğutma sistemlerinde enerji tasarrufu ve otomasyon alanındaki teknolojik gelişmelerle beraber, soğutucu merkezi sistem gruplarında inverter uygulamaları ile soğuk modüllere ve tesislere uzaktan izleme sistemi kurulumu, tüm elektriksel parametrelerin izlenmesi, kayıt edilmesi ve raporlanması konularında çözümler sunmakta ve uygulamalar yapmaktayız.Firmamız ,gelişen ve değişen iş ortaklarımızın istek ve ihtiyaçları doğrultusunda, Soğutma ve Elektrik Servis – Bakım Hizmetleri sağlamaya devam etmektedir.

Ön lisans eğitimini  Boğaziçi Üniversitesi’nde tamamlamıştır. 25 yılı aşan tecrübesi ile  sektörün öncülerinden olan SOTEK firmasının kuruluşundan itibaren  görevine devam etmektedir.Evli ve iki çocuk babasıdır.

MUSTAFA ORUÇ

Lisans eğitimimi Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünde tamamladım.2004 yılından bu yana soğutma sektöründe, servis bakım, otomasyon ve taahhüt alanlarında çalışmış olup 2009 yılından beri firmada soğutma servis bölümünün yöneticiliğini yapmaktayım.Evli ve bir çocuk babasıyım.

Saim Yeşil

Lisans eğitimini Sakarya Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği bölümünde tamamlamıştır. Sotek’te iş hayatına 2011 yılında Elektrik Proje Sorumlusu olarak başlamış ve 2014 yılından bu yana da Elektrik Proje Şefi olarak görevine devam etmektedir.Evli ve bir çocuk babasıdır.

Selman YEŞİL

İşletme Fakültesi muhasebe ve işletme bölümleri mezunuyum. Serbest Muhasebeci Mali Müşavir belgesine sahibim. 2006 yılından bugüne muhasebe ve finans yöneticisi olarak firmada görev yapmaktayım.

Hüseyin GÜREL

Lisans eğitimimi Anadolu Üniversitesi İşletme bölümünde tamamladım.2008 yılından bugüne Muhasebe Sorumlusu olarak firmada görev yapmaktayım.

Halil GÜREL

İşletme Fakültesi mezunuyum. Hizmet ve perakende sektörlerinde yöneticilik yaptım.2007 yılından bu yana görevimi sürdürüyorum.

ESRA ORUÇ

Comments (15)